Aquatabs

Aquatabs ile suyun temizliğinden emin olmadığınızda veya acil durumlarda su şişelerinize veya su depolarınıza Aquatabs tablet atarak, mikroplardan arındırabilirsiniz. %99,9999 oranında temizlik sağlamış olursunuz. Bu su, acil durumda gölden aldığınız su bile olabilir. 1 litreden 180 tona kadar suyu farklı tablet büyüklükleriyle mikroplardan arındırabiliyoruz. 

 Aquatabs adlı İrlanda Menşeili, EPA ve WHO onaylı ürünümüzün T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan içme suyu biyosidal ruhsatını Temmuz ayında almış bulunuyoruz. Birleşmiş Milletler’in farklı ülkelerdeki su problemlerini çözmek için kullandığı bu ürünü, artık Türkiye’deki su problemlerini çözmek için de kullanabiliriz. Aquatabs efervesan tabletlerini; su arıtma ve dezenfeksiyonu veya meyve ve sebze dezenfeksiyonu için kullanabilirsiniz. 5 yıl raf ömrüne sahip bu ürünle, 1 litreden 180 tona kadar suyu dezenfekte edebiliyoruz. Sadece 2018 yılında 30 milyar litre içilebilir su yarattık ve amacımız dünyanın birçok noktasında, temiz suya ulaşamayan insanların temiz suya erişimini kolaylaştırmak. 

Aquatabs, Medentech adlı 25 yıllık tecrübeye sahip olan bir firmanın ürünlerinden biridir ve bu ürünüyle her türlü su krizinde yardımda bulunmaktadır. Her yıl güvenli olmayan su, sanitasyon ve hijyen problemlerinden ötürü 2 milyon diyare ölümü gerçekleşiyor ve çoğunluğunu 5 yaşın altındaki çocuklar oluşturuyor. Evsel su arıtma ve güvenli depolama müdaheleleri, içme suyu kalitesine katkıda bulunur ve diyare hastalığının çözümü olarak görülebilir. Bizde Sun Medikal olarak Türkiye’deki problemlerin farkındayız ve bu ürünümüzle bu probleme bir çözüm getirdiğimizi biliyoruz.

Aşağıda referanslarımızı ve ürün ile ilgili WHO’nun yaptığı çalışmaları görebilirsiniz.  

 

T.C. Sağlık Bakanlığı Ruhsat Numarası: 2018/ 75

Amerika Birleşik Devletleri EPA Lisans No:  71847 - 4

 

 - Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) Kongo’da Aquatabs kullanımı için tıklayınız.

 

- Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü'nün (IOM) Güney Sudan’da Aquatabs kullanımı için tıklayınız.

 

Birleşmiş Milletler'in (UNICEF) Zimbabwe’de 5 milyon adet Aquatabs kullanımı için tıklayınız.

 

- Sodyum dikloroizosiyanürat (Aquatabs içeriği) hakkında WHO’nun yaptığı araştırmalar için tıklayınız.

 

Birleşmiş Milletler’in  (UNICEF) 2016’da Haiti’de yaşanan selden sonra 5 milyon adet Aquatabs kullanmıştır. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

- WHO’nun Sağlık Bülteni’nde Aquatabs’ın Su sanitasyonunda kullanılması önerilmektedir.

 

Nepal depremi’nde Aquatabs kullanımı için tıklayınız.

 

-Birleşmiş Milletler'in (UNOCHA) 2016 Karayip Kasırga’dan sonra Aquatabs kullanımı için tıklayınız.

 

-Aquatabs Facebook sayfamız için: (Videolar ve farklı bilgiler içerir, sayfamızı takip ederek güncel bilgilerden de yararlanabilirsiniz.)

 

 

 

 

 

 
 
 
 
Sun Medikal